Güvence Hizmetleri

Suistimal Denetimleri ve Suistimal Önleme Danışmanlık Hizmetleri

Küresel ekonomi neticesinde doğan küresel finansal krizlerin ortaya çıkardıkları ekonomik sıkıntılar, şirketlerdeki usulsüzlük ve suistimal riskinde de ciddi şekilde bir atış olmasına yol açmıştır. Buna ragmen birçok işletme etkin şekilde usulsüzlük önleme ve incelemelerine karşı kaynak ayırmaya ve bu durumla mücade etmeye karşı sessiz kalmıştır. Bunun asıl nedeni şirketlerde ki bilgi eksikliğinden doğan; suistimalin nasıl yayılabileceğinin ve buna bağlı olarak işletmeyi ileride nasıl etkileyebileceğinin tam olarak anlaşılamamasıdır.

Üsulsüzlük ve suistimal bir işletmeyi birçok alanda olumsuz olarak etkilemektedir; usulsüz yapılan işlemler bir işletmenin itibarını zedeleyebilir ve finansal güvenliğine ciddi zararlar verebilir. Genellikle suistimalin yaptığı zararlar maddi olarak değerlendirilir, ancak suistimalin yarattığı zaman, üretkenlik ve itibar kaybının mikarını ölçmek imkansızdır. Bu yüzden işletmeler, bütüs operasyonlarındaki potansiyel usulsüzlükleri tanımlayan kapsamlı bir risk analizi programına öncelik verecek çalışmalar yapmalıdırlar.

Suistimallerden doğabilecek olan finansal kayıplar gereksiz fazla üretimlere, işyeri ve üretim tesislerinin kapanmasına, iş fırsatlarının kaçırılmasına ve hatta iflasa bile yol açabilir. Zimmete geçirilebilecek olan fonlar işlerin gelişmesi için, yeni işyerilerinin açılışı için veya ürünlerin geliştirilmesi için yatırım olarak kullanılabilir.

Bu noktada hem piyasaları hem firmanın itibarını etkileyecek olası suistimal ve üsulsüzlüklere karşı Lisans Bağımsız Denetim bilgi ve birikimlerini aşağıda ki şekilde şirketiniz ile paylaşmaya hazırdır:

  •  Çalışanlarınız ile ilgili iddiaların araştırılması
  •  İşletmenin karşı karşıya olduğu suistimal riskinin değerlendirilmesi
  •  Güçlü suistimal engelleyici kontrollerin tanıtılması,bunların uygulanması ve geliştirilmesi
  •  Hassas konularda görüşmeler ve değerlendirilmelerin yapılması
  •  Finansal anlaşmazlık durumlarına çözüm
  •  İşletmenizin denetimi sırasında ortaya çıkan usulsüzlüklerin çözülmesi ve raporlanması
  •  Araştıtılan konularda şahitlik yapılması
Scroll to Top
https://www.a1denetim.com.tr/aylik-net-asgari-ucret-8-50680-tl-oldu/ https://www.a1denetim.com.tr/kdv-beyanname-verme-ve-odeme-sureleri-degisti/