İlyas MERİÇ
Ortak – Denetçi

İlyas Meriç mesleki yaşamına 2009 yılında Maliye Teftiş Kurulu’nda maliye müfettişi olarak başlamıştır. 10 yıllık kamu görevi süresince ilyas, çok uluslu şirketler ile büyük şirketler nezdinde vergi incelemeleri ve maliye bakanlığı birimlerinin teftişi görevlerini gerçekleştirmiş, ayrıca maliye bakanlığını temsilen uluslararası organizasyonlara iştirak etmiştir. Kamudaki görev süresinin son iki yılında vergi denetim kurulu transfer fiyatlandırması, örtülü sermaye ve yurtdışı kazançlar grubunda başkan yardımcısı olarak çalışmıştır. 2019 yılında PwC’ye katılan ilyas, PwC’deki görevi süresince bankacılık, finans ve sigortacılık sektöründeki müşterilerine vergi denetimi, danışmanlık ve transfer fiyatlandırması hizmetleri ile yabancı müşterilerine danışmanlık hizmeti sunmuştur

İlyas Meriç, Galatasaray Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur, ayrıca lisans döneminde eğitimine değişim programıyla bir dönem Pantheon -Sorbonne (Paris 1 ) üniversitesinde devam etmiştir . Uluslararası vergilendirme ve finans alanında yüksek lisansını İngiltere’de Bournemouth Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Vergi alanında ulusal ve uluslararası yayınlarda (le Monde, Tax Notes International, Vergi Dünyası, Vergi Sorunları, Yaklaşım gibi) Türkçe, Fransızca Ve İngilizce olarak yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Yeminli mali müşavir ve bağımsız denetçi olan ilyas Meriç, çok iyi derecede İngilizce ve Fransız’ca bilmektedir. 2022 yılında katıldığı A-1 Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.’nin ortağı ve denetçisi olarak yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim yapmaktadır.

E-Posta: ilyas.meric@a1denetim.com.tr

Scroll to Top
https://www.a1denetim.com.tr/aylik-net-asgari-ucret-8-50680-tl-oldu/ https://www.a1denetim.com.tr/kdv-beyanname-verme-ve-odeme-sureleri-degisti/